Search your favorite song for free

1. Gjykata e Apelit lë në burg Riformaton - News, Lajme - Vizion Plus

 • Duration: 76
 • Channel: tv
Gjykata e Apelit lë në burg Riformaton - News, Lajme - Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV https://twitter.com/VizionPlusTV Piloti italian Xhorxho Riformto do të qëndroj në burg deri në përfundim të hetimeve. Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda nuk ka pranuar të ndryshoje masën e sigurisë për të akuzuarin për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike, të mbetur në tentative. Pas seancës e cila u zhvillua me dyer të mbyllura, avokati mbrojtës i të pandehurit tha se Riformato nuk ka lidhje me trafikun e drogës dhe ka ardhur në Shqipëri vetëm për arsye turizmi. Avokati i shpreh se do t'i drejtohet Gjykatës së Lartë për të kërkuar rekurs. Ngjarja e rënies së avionit "piper" në plazhin e Divjakës ndodhi në datën 10 maj. Pranë avionit janë gjetur 460 kg hashash, ngarkuar në një automjet tip 'Mitsubishi'. Pas operacionit të policisë, u bë e mundur dhe arrestimi i drejtuesit të mjetit, përkatësisht Saimir Bajrami, 35 vjeç, të cilit i janë sekuestruar dhe 27.000 euro dhe më pas në pranga u vu edhe shtetasi italian i cili e ka mohuar përfshirjen e trafikun të drogës, ndërsa dy javë më pas ra në pranga edhe një prej paketuesve të lëndës narkotike, Aurel Pupe nga Lushnja. Me hetimin e çështjes po merren tre prokurorë të krimeve të renda të cilët po hetojnë edhe dosjen për përfshirjen e infrastrukturës së ushtrisë në trafikun e drogës.


2. Gjykata e Apelit lë në burg Spiro Kserën - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 95
 • Channel: tv
Gjykata e Apelit lë në burg Spiro Kserën - Top Channel Albania - News - Lajme

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën e arrestit me burg për ish-ministrin Spiro Ksera, i akuzuar për vjedhje duke shpërdoruar detyrën.


3. Gjykata e Apelit lë në burg Spiro Kserën - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 95
 • Channel: tv
Gjykata e Apelit lë në burg Spiro Kserën - Top Channel Albania - News - Lajme

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën e arrestit me burg për ish-ministrin Spiro Ksera, i akuzuar për vjedhje duke shpërdoruar detyrën.


4. MBETET NE BURG DENIS SHTRAZA,GJYKATA E APELIT LE NE FUQI VENDIMIN E SHKALLES SE PARE PER CESHTJEN “Ç

 • Duration: 39
 • Channel: tv
MBETET NE BURG DENIS SHTRAZA,GJYKATA E APELIT LE NE FUQI VENDIMIN E SHKALLES SE PARE PER CESHTJEN “Ç

7NEWS - kanal informativ Shqiptar - Tring TV https://www.7news.tring.tv https://www.facebook.com/Tringnews7 https://www.youtube.com/TringNews7 Kanali informativ i Platformes Shqiptare Televizive dixhitale Tring TV. Lajmet më të fundit vijnë tek ju në kohë rekord, nga gazetarët tanë në terren 24 orë gjatë 7 ditëve të javës.


5. Gjykata le në burg dy italianët, akuzohen për trafik droge - News, Lajme - Vizion Plus

 • Duration: 73
 • Channel: tv
Gjykata le në burg dy italianët, akuzohen për trafik droge - News, Lajme - Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV https://twitter.com/VizionPlusTV Edhe pse pretenduan pafajësinë para togave të zeza, Gjykata e Krimeve të Rënda, la në burg dy shtetasit italian të akuzuar për trafik ndërkombëtar droge. Gianfranco Maiorano dhe Donato Carlucci, dyshohen se së bashku me Eduard Sallakun, i cilësuar si kreu i grupit do të trafikonin lëndë narkotike me mjete lundruese drejt brigjeve italiane. I vetmi që ka fituar statusin e bashkëpunëtorit deri në këtë fazë të hetimeve është Lazër Lazri, ndaj të cilit gjykatë vendosi një ditë më masën e sigurisë detyrim paraqitje. Ndërkohë katër pjesëtarët e tjerë gjykata i la në burg pa afat. Në dëshminë e tij, Lazri ka theksuar se dy italianet do të transportonin drogën drejt Italisë me skafin e tyre, ndërsa lëndën narkotike e kishte siguruar Sallaku. Por, ndryshe nga sa pretendon akuza, grupit nuk i është sekuestruar drogë nga uniformat blu gjatë momentit ë arrestimit. Banda e përbërë nga 7 pjesëtare u zbulua pas një hetimi të Prokurorisë për Krimet e Rënda në bashkëpunim me Prokurorinë e Lecces.


6. Gjykata e Tiranës burg tre trafikantëve të drogës - News, Lajme - Vizion Plus

 • Duration: 70
 • Channel: tv
Gjykata e Tiranës burg tre trafikantëve të drogës - News, Lajme - Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV https://twitter.com/VizionPlusTV U prangosën vetëm pak metra larg gjykatës së Tiranës, mesditën e së premtes me 1 kg heroinë dhe 2 kg kanabis nga agjentët antidrogë, ndërsa këtë te hëne kane dale para togave te zeza. Gjykata la në burg 3 nga 5 të ndaluarit e operacionit ?BBM?.I pari qe doli para trupit gjykues ishte Nikolin Merko, ndaj të cilit u vendos masa e arrestit me burg. Ai nuk pranoi të fliste, duke u përfaqësuar nëpërmjet avokatit të tij.Policia ngriti dyshime se trafikantët e prangosur në zonën e ?Myslym Shyrit?, kishin riaktivizuar linjën e trafikut të heroinës nga Turqia.Merko, rezulton te ketë lidhje të forta në Turqi. Në vitin 2009 ishte kapur me 9 kilogramë heroinë dhe ishte dënuar me pesë vite burg.Grupi kriminal, sipas policisë, ka qenë mjaft agresiv, pasi edhe në momentin e ndërhyrjes për kapjen e tyre ata nuk iu bindën uniformave blu. Madje tentuan të largoheshin pasi përplasen edhe 3 automjete. Policia qëlloi në ajër 4 herë për neutralizimin e trafikantëve. Pas kontrollit u gjet edhe lënda narkotike e fshehur në makinën tip benz.Vendimet e Gjykatës së Tiranës:Nikolin Merko, arrest me burgAbdyl Musagaj, arrest me burgFatjon Bahiti, arrest me burg me afat 30 ditëTomorr Shqezi, detyrim paraqitjeErvin Myftiu, detyrim paraqitje


7. Gjykata le në burg amerikanen, dhunoi dy fëmijët shqiptar - News, Lajme - Vizion Plus

 • Duration: 47
 • Channel: tv
Gjykata le në burg amerikanen, dhunoi dy fëmijët shqiptar - News, Lajme - Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV https://twitter.com/VizionPlusTV Kjo është shtetasja amerikane e cila akuzohet per dhunim te dy fëmijëve te saj te adoptuar dy vite me pare ne Shqipëri.Gjykata e Tiranës caktoi ketë te enjte masën e sigurisë ?arrest me burg? për Andrea Grace Baley.Ne sallën e gjyqit e akuzuara nuk pranoi se ka dhunuar fëmijët shqiptare të adoptuar te moshës 14 dhe 17 vjeç.Ajo sqaroi se, ka pasur marrëdhënie problematike me fëmijët, pasi ata nuk silleshin mirë dhe herë pas here krijonin ne problem ne shtëpi.Me herët në praninë e psikologes, fëmijët bënë denoncimin. Ata kishin shenja dhune në pjesët e këmbëve, krahëve dhe barkut.Fëmijët 14 dhe 17 vjeç tashmë janë nën kujdesin e institucioneve shtetërore, pasi nuk pranojnë të kthehen në shtëpinë nga ku u larguan 10 dite me pare.


8. Gjykata e Korçës le në burg të dyshuarin David Myrte - News, Lajme - Vizion Plus

 • Duration: 73
 • Channel: tv
Gjykata e Korçës le në burg të dyshuarin David Myrte - News, Lajme - Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV https://twitter.com/VizionPlusTV Ky është David Myrte, një nga të akuzuarit për ngjarjen e 18 marsit në Devoll, ku mbeti i vrarë Zarif Alliu. Ndonëse ka deklaruar se nuk la lidhje me krimin, Gjykata e Korçës e ka lënë në burg autorin e dyshuar, David Myrte.Para togave të zeza, Myrte tha se dëshmitari kundër tij është me probleme mendore. Natën kur ka ndodhur ngjarja, ai pretendoi se ka qenë në fshat me shokët. Të njëjtin qëndrim mbajti edhe avokati i Myrets, si dhe vëllai i te akuzuarit.?Akuza është mbështetur tek identifikimi i njërit prej te dëmtuarve i cili është shprehur pas ngjarjes e cila ka ndodhur kur ka qenë errësirë. David Myrte ka vëlla binjak me te cilin është identik. Dëshmia bazohet tek një fragment ku dëshmitari thotë se ka pare një xhup blu por si mund te dallohet kjo gjë ne errësirë te plote. Myrte ka thënë se policia është ne piste te gabuar. Ai ka je alibi pasi prej ore 17.00 deri ne 23.00 ai ka qene me vëllai e tij dhe shokët ne fshat. Kjo gjë mund te dëshmohet. Gjithashtu dëshmitari thotë se e kane marre ne telefon disa persona me dialekt verior çka është një tjetër fakt qe hedh poshtë akuzat. Për mua e vetmja e vetmja prove mbi te cilën mbështet prokuroria mbështet akuzën është paraqitja për njohje?.Daniel Myrte, vëllai i te akuzuarit: Kemi qene bashke. Erdhi ambulanca ne fshat dhe ne dolëm nga lokali por nuk e arritëm dot dhe ne ishim bashke me 7-8 persona te tjerë. Mua me mori policia dhe dashe dëshminë time por shokët qe ishin me ne policia refuzoi ti marre ne pyetje. Personat nuk i njihnim. Vëllai im ka qene njëherë i dënuar me 2.5 vite burg ne Greqi por nuk ka lidhje me këtë çështje. Policia ka gabuar dhe është ndikuar nga fakti se ai kishte një precedent.Një ditë më parë Prokuroria e Korçës beri te ditur se shkak i ngjarjes ka qenë prishja e pazareve të drogës për një shumë prej 12 mijë eurosh


9. U arrestua për abuzim me vajzën, gjykata e lë në burg - News, Lajme - Vizion Plus

 • Duration: 60
 • Channel: tv
U arrestua për abuzim me vajzën, gjykata e lë në burg - News, Lajme - Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV https://twitter.com/VizionPlusTV Gjykata e Korçës ka vendosur te lere ne burg 35 vjecarin qe u akuzua nga bashkëshortja e tij per abuzim me vajzën e mitur. Por prindërit e Edison Shulit hedhin poshtë te gjitha pretendimet. Ata thonë se prej disa ditësh duan te bëjnë kallëzim ndaj nuses se djalit dhe babait te saj qe sipas tyre kane sajuar ngjarjen. Babai i 35 vjecarit akuzon madje njerëzit e bashkëshortes se djalit per te cilët thotë se kane abuzuar me vajzën e mitur. E ëma e pese vjeçares beri denoncimin ne polici me pretendimin se burri i saj kishte bere vepra te turpshme përpara vakjes. Pas arrestimit te Edison Shulit edhe Prokuroria konfirmoi se vepra penale ishte konsumuar.


10. Gjykata le në burg Renato Milloshin - News, Lajme - Vizion Plus

 • Duration: 69
 • Channel: tv
Gjykata le në burg Renato Milloshin - News, Lajme - Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV https://twitter.com/VizionPlusTV Renato Milloshi, autori që përkrahu Jani Aliaj, vrasësin e dyshuar te Elton Ciçes ne 1 maj 2016, doli para gjyqtareve pas vetedorezimit ne polici dy dite me pare.I veshur sportiv, i pandehuri pranoi se ka qenë i dënuar edhe më herët për armëmbajtje pa leje.Para togave të zeza Milloshi mohoi të ketë marrë pjesë në vrasje e Cices, ndërsa në pak shpjegime në seancën që zgjati 5 minuta ai ka deklaruar se ishte shok me Jani Aliajn dhe se ditën e vrasjes e ka shoqëruar jani Aliajn me makinë, pa e ditur se çfarë krimi do të kryente ai.Më herët, në Prokurori, Renato kishte treguar se e dinte armiqësinë që Aliaj kishte me Cicon por natën e krimit, ai thjesht kishte qëndruar në makinë fare pranë vendit të ngjarjes.Po kështu edhe paratë për të marrë automjetit ja kishte dhënë Jani Aliaj, pavarësisht se ajo figuronte në emrin e Milloshit. Pas dorëzimit ne Policinë e Tirane, Milloshi kishte thëne se nuk kishte patur asnjë kontakt me Jani Aliajn, qe pas vrasjes ne zonën e bllokut.


11. Gjykata dënon ish-imamin Almir Daci me 15 vjet burg - News, Lajme - Vizion Plus

 • Duration: 66
 • Channel: tv
Gjykata dënon ish-imamin Almir Daci me 15 vjet burg - News, Lajme - Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV https://twitter.com/VizionPlusTV Për familjen, ish-Imami i xhamisë Leshnicës ne Pogradec, Almir Daci, rezulton i vrarë gjatë luftimeve në Siri, por kjo nuk e ka penguar Gjykatën e Krimeve te Renda te çoje deri ne fund procesin gjyqësor. Pas 37 seancash, Gjykata dënoi me 15 vite burg Dacin. Asnjë nga familjarët nuk ishte i pranishëm në sallën e gjyqit.Daci u vu nën akuzë për tre vepra penale: pjesëmarrje ne grupe terroriste në Siri, rekrutim e dërgimi të luftëtarëve për xhihad si dhe nxitjes së urrejtjes fetare. Por avokati mbrojtës i të pandehurit, theksoi ne sallën e gjyqit se, Prokuroria nuk ka asnjë provë të qenësishme për të fajësuar Dacin.Ish-imami i Leshnicës humbi kontaktet me familjarët e tij, ndërkohë që kishte marrë në Siri gruan e fëmijët. Fati i tyre ende nuk dihet. Almir Daci, u bë i famshëm gjatë një video të postuar në rrjetet sociale, ku i bënte thirrje besimtareve t?i bashkoheshin grupit terrorist ISIS. Nga Shqipëria rezultojnë se kane shkuar për te luftuar ne Siri e Irak afro 100 persona.


12. Gjykata le në burg dy grabitësit e Rinasit - News, Lajme - Vizion Plus

 • Duration: 68
 • Channel: tv
Gjykata le në burg dy grabitësit e Rinasit - News, Lajme - Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV https://twitter.com/VizionPlusTV ?Arrest me burg? ishte masa e sigurisë e vendosur nga Gjykata e Krimeve të Rënda për 43-vjeçarin Dritan Sinani dhe 41-vjeçarin Aleksandër Murataj. Por në seancën me dyert të mbyllura, Murataj ka mohuar përfshirjen ne krim, duke thënë se në kohën që ndodhi grabitja e 9 shkurtit ne Rinas ishte tek dentisti. Ai kërkoi që të kontrolloheshin dhe kamerat e sigurisë. Dritan Sinani tha se vëllai i tij punon kopshtar tek vila e Admir Murataj dhe për këtë arsye kishte njohje me të. Murataj dhe Sinani, u prangosën pak ditë më parë. Ata akuzohen se në bashkëpunim me 6 persona, të arrestuar edhe këta nga policia, grabitën me armë 3.2 milion dollar ne një autoblind që dërgonte para drejt Aeroportit Ndërkombëtar. Prokuroria thotë se Dritan Sinani, është një nga njerëzit që ka siguruar një pjesë të armëve të përdorura edhe në grabitjen e dhjetorit 2015. Pjesë e këtij grupi sipas akuzë është edhe Admir Murataj. Ai konsiderohet si kreu që organizoi dy grabitjet e 7 milion eurove në dhjetor 2015 dhe shkurt 2017 në rrugën Qafe Kashar-Rinas, ende i pa arrestuar.


13. Gjykata le në burg katër xhihadistët - News, Lajme - Vizion Plus

 • Duration: 138
 • Channel: tv
Gjykata le në burg katër xhihadistët - News, Lajme - Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV https://twitter.com/VizionPlusTV Gjykata e Krimeve të Rënda la ne arrest me burg katër pjesëtarë të grupit të xhihadisteve, ndaj të cilëve rëndojnë akuzat per veprimtari terroriste, si dhe per rekrutimin dhe dërgimin të luftëtarëve në Siri dhe Irak. Ndërsa brenda Gjykatës së Krimeve të Rënda zhvilloheshin masat e arrestit për, mjekun Bekim Protopapa, berberin Ergys Faslia, hoxhën Xhezair Fishti dhe Medat Hasanin, policia kishte marrë masa jashtë saj edhe me qen anti-eksploziv. Në seancën me dyert të mbyllura, asnjëri nga të prangosurit nuk i ka pranuar akuzat. Ata thane se ky ishte një proces i montuar dhe pa prova të qenësishme, duke theksuar se arsyeja e burgosjes së tyre u bë vetëm për faktin se i përkasin besimit islam. Por prokurori i çështjes Eugen Beci, pohoi para trupit gjykues se ka fakte që katër të arrestuarit, por edhe disa të tjerë që janë shpallur në kërkim; kanë rekrutuar e dërguar nga Shqipëria, Kosova e Maqedonia luftëtarë në ndihmë të ISIS. Pavarësisht pretendimeve të akuzës, familjarët e të arrestuarve pretendojnë të kundërtën. Në harkun kohorë të rreth 3 viteve, ky është procesi i dyte qe Gjykata e Krimeve të Rënda shqyrton akuza ndaj te akuzuarve per rekrutim te luftëtareve ne përkrahje te ISIS.


14. Gjykata le në burg Gjergj Cukalin - News, Lajme - Vizion Plus

 • Duration: 52
 • Channel: tv
Gjykata le në burg Gjergj Cukalin - News, Lajme - Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV https://twitter.com/VizionPlusTV Gjergj Cukali, i arrestuar si drejtues i nje rrjeti te trafikut te kokainës ne kryeqytet, do të qëndroje në burg deri në përfundim të hetimeve. Ky ishte vendimi i Gjykatës së Tiranës, pas njohjes me provat e Prokurorisë. Por në momentin e komunikimit të masës, Cukali i kërkoi prokurorisë që të vërtetojë akuzat ndaj tij, pasi tha se nuk kishte lidhje me 7 te arrestuarit e tjerë gjatë operacionit ?Tangent?. 37-vjeçari dyshohet se drejtonte nje grup kriminal që trafikonte heroinë dhe kokainë e më pas i shpërndante në zonat VIP të kryeqytetit.Kokaina, paketohej në një apartament në Tiranë dhe fshihej e shpërndahej në kavanozë apo ne lodra fëmijësh. Xhiroja mujore arrinte deri në 50 mijë euro. Policia sekuestroi 282 gramë kokainë te paketuar dhe te gatshme për t?u hedhur në treg.16. Gjykata dënon Xhelal Mziun me dy vjet burg - News, Lajme - Vizion Plus

 • Duration: 91
 • Channel: tv
Gjykata dënon Xhelal Mziun me dy vjet burg - News, Lajme - Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV https://twitter.com/VizionPlusTV Ky ka qene vendimi qe ka dhënë kete te premte Gjykata e Tiranës për kryebashkiakun e Kamzës Xhelal Mziu, i vene nen akuze per shpërdorim detyre dhe shkelje te barazisë ne tendera. Por krahas dënimit me burg, Gjykata ka vendosur qe Mziut t?i hiqet per tre vjet e drejta e ushtrimit te funksioneve publike. Vete kryebashkiaku nuk ishte i pranishëm, ndërsa pas seancës, avokati i tij mbrojtjes u shpreh se do te apelojnë vendimin. Gjithashtu Gjykata ka dënuar me nga 6 muaj burg edhe dy specialistët e Bashkisë Kamzë, Drejtorin e Tatimeve në këtë bashki Bujar Loshi dhe juristin e bashkisë Atlis Hotin, që të dy të akuzuar për ?shpërdorim detyre?. Kryetari i Bashkisë Xhelal Mziu u arrestua ne dhjetor te vitit te kaluar, pasi akuzohej nga task forca e Prokurorisë se Tiranës per shkelje ne tenderin e ndërtimit te rrugës Valias i Ri-Laknas.


17. Gjykata lë në "burg pa afat" Asllan Patriotin - Vizion Plus - News - Lajme

 • Duration: 56
 • Channel: tv
Gjykata lë në

Një nga koordinatoret e grevës se ish te burgosurve, Asllan Patrioti do te qëndrojë ne "burg pa afat". Kjo ka qene masa e arrestit qe ka vendosur gjykata e tiranes. Ish i dënuari Patrioti akuzohet se ka mashtruar nje shtetas Italian dhe ka përfituar prej tij 700 euro. Pas seancës gjyqësore avokati mbrojtës u shpreh se do te apeloje vendimin e gjykatës dhe se klienti i tij nuk ka kryer vepre penale. Ndërkohë, ish te burgosurit politike e kane ndjekur nga afër seancën gjyqësore dhe kane lëshuar akuza ndaj sistemit te drejtësie, qe sipas tyre është i kapur nga pushteti dhe se po vendos sipas interesave te tij. One of the coordinators of the former prisoners' strike, Aslan Patriot will stay in "jail indefinitely." This was the measure of arrest that has decided the Court of Tirana. Former convict Patriot accused of deceiving an Italian citizen and has benefited from his 700 euro. After hearing defense lawyer said he would appeal the decision of the court and his client has not committed a criminal offense. Meanwhile, former political prisoners have closely followed the hearing and have issued charges against the justice system, which according to them is captured from power and that is set according to its interests.


18. VLADIMIR GJUTA MOHON ATENTATIN ME TRITOL POR GJYKATA E APELIT E LE NE BURG LAJM

 • Duration: 48
 • Channel: tv
VLADIMIR GJUTA MOHON ATENTATIN ME TRITOL POR GJYKATA E APELIT E LE NE BURG LAJM

7NEWS - kanal informativ Shqiptar - Tring TV https://www.7news.tring.tv https://www.facebook.com/Tringnews7 https://www.youtube.com/TringNews7 Kanali informativ i Platformes Shqiptare Televizive dixhitale Tring TV. Lajmet më të fundit vijnë tek ju në kohë rekord, nga gazetarët tanë në terren 24 orë gjatë 7 ditëve të javës.


19. Gjykata le në burg grupin e Admir Tafilit - News, Lajme - Vizion Plus

 • Duration: 127
 • Channel: tv
Gjykata le në burg grupin e Admir Tafilit - News, Lajme - Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV https://twitter.com/VizionPlusTV Gjykata e Krimeve të Rënda la në burg tre të akuzuarit si pjesë e bandës se vrasësve me pagesë. Admir Tafili kryetari i grupit te strukturuar kriminal, kunati i tij Elson Merdani dhe Alfred Qefalia, njëri prej ekzekutorëve, u njohën me masën në seancën me dyer të mbyllura. Mësohet se nga të gjithë të arrestuarit, i penduari i vrasësve me pagesë Kristi Pine është në procedurë për të fituar statusin e bashkëpunëtorit të drejtësisë. Dy muaj më parë, 24-vjeçari nga Elbasani tentoi vetëvrasjen në qelitë e paraburgimit. Pasi tregoi për prokurorët vrasjen e porositur nga burgu për Brahim Manin në Shkodër, në kushtet e depresionit, i riu preu damarët me një stilolaps, por falë ndërhyrjes së shpejtë të stafit të burgut, ai arriti t?i mbijetonte plagëve. Pas arrestimit, Pine tregoi dhe krimet e tjera të grupit të kryera nga ai vetë si dhe bashkëpunëtorët e tij. Gjatë rrëfimit, 24-vjeçari zbuloi emrat e Alfred Qefalisë, Aleksandër Goros, Dhimitër Zitos si dhe njërit prej porositësve Adrian Uzunit. Pas arrestimeve, policia shpalli në kërkim 4 persona të tjerë, tre prej të cilëve, nuk u janë dhënë identitetet. Burime pranë uniformave blu thanë se tre të shpallurit në kërkim janë nga Shkodra, ndërkohë që dyshohet se krahas furnizimit të grupit me armë dhe bazë materiale janë dhe porositësit e disa krimeve. Ekzekutimet e vrasësve nisën që në qershor të vitit 2014 në Shkodër, ku Kristi Pine ekzekutoi Brahim Manin, ndërkohë që në nëntor po të atij viti mori 50 mijë euro për të eliminuar Leonard Muratajn në Durrës. Dy ekzekutorët Pine dhe Qefalia janë të përfshirë dhe në tentativën e vrasjes së Edmond Cakmashit në periferi të Tiranës. Porosia ishte bërë nga Adrian Uzuni, ndërkohë që në një tjetër rast i arrestuari Fatos Koka kërkoi vrasjen e një shtetasi, pasi ky i fundit kishte konflikte pronësie me fisin Koka. I njëjti grup kriminal sipas policisë është përgjegjës për tentativën e vrasjes së dy biznesmenëve në Pogradec dhe vendosjen e tritolit në shkurt të 2014 në biznesin e Armando Cekës, ku si pasojë e shpërthimit mbetën të plagosur rëndë dy persona.


20. Gjykata lë në burg Lule Makashin - News, Lajme - Vizion Plus

 • Duration: 65
 • Channel: tv
Gjykata lë në burg Lule Makashin - News, Lajme - Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV https://twitter.com/VizionPlusTV Gjykata e Tiranës la ne burg Lule Makashin, ndërkohë që caktoi detyrim paraqitje për vajzën e saj Adeila Makashi. Dy të akuzuarat për mashtrim me vizat kanadeze, nuk pranuan masat, pasi sipas tyre, problemet vinin nga Kanadaja dhe jo agjencia e tyre. Për zgjidhjen e problemeve, Lule Makashi tha para gjykatës se ishte nisur drejt Kanadasë, por sapo mbërriti në Rinas u arrestua nga autoritetet shqiptare. Ndërkohë, Adeila Makashi tha se ka qenë punonjëse në agjenci. Për mashtrimin me vizat kanadeze u arrestua edhe një person i tretë si bashkëpunëtor i tyre, Klevis Reshka, për të cilin Gjykata caktoi masën e arrestit me burg. Sipas Prokurorisë, Rreshka kishte pranuar blerjen e agjencisë së bashku me borxhet, por edhe kjo dyshohet si një skemë mashtrimi. 26 persona kallëzuan Makashin në prokurori pasi kishin paguar deri në 20 mijë dollarë për të marrë një vizë kanadeze.