Search your favorite song for free

1. Cemalnur Sargut - Mesnevi Dersi - 24 Mart 2016

Cemalnur Sargut - Mesnevi Dersi - 24 Mart 2016

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un 24 Mart 2016 tarihinde Altunizade Kültür Merkezi'nde yaptığı Mesnevi Dersinin kaydıdır. Diğer Katılımcı: Ayfer Özada Dersin İçeriği: Öğretmeni memnun etmenin yolu nedir? Aklın taşıdığı anlamlar nelerdir? Mesnevî'de geçen ihtiyar kurt, tilki ve aslan neyi temsil ederler? Mürşidin öğreticiliği nasıldır? Merkez Efendi Hazretleri'nin ismi nereden gelmektedir? Merkezde olmak ne demektir? Acı ve sıkıntıların geçmesinin tek yolu nedir? İnsan nasıl güzelleşebilir? www.cemalnur.org adresinin takvim menüsünden ders günlerini takip edebilirsiniz. Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda http://nefesyayinevi.com/canli-yayin/ adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video arşivi için http://nefesakademi.com/videoarsivi/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

nothing at of , which is


2. Cemalnur Sargut - Mesnevi Dersi - 17 Mart 2016

Cemalnur Sargut - Mesnevi Dersi - 17 Mart 2016

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un 07 Ocak 2016 tarihinde Altunizade Kültür Merkezi'nde yaptığı Mesnevi Dersinin kaydıdır. Diğer Katılımcı: Simra Develi Dersin İçeriği: Dua kaderi değiştirebilir mi? Böbürlenmek, kendini beğenmek ve kibir konusu Yunus Emre'nin "O ne küfür ki imandan içeri" sözü ne demektir? Anne-Baba hakkının önemi nedir? Hayy'dan gelip Hu'ya gitmek ne demektir? Terör ve toplumsal sorunlar ne zaman biter? İslamofobiyle ve terörle nasıl mücadele edilebilir? Japonya Kyoto Üniversitesi'nde açılan Ken'an Rifâî Tasavvuf Araştırmaları Merkezi Nefsinize zulmetmeyiniz ne demektir? www.cemalnur.org adresinin takvim menüsünden ders günlerini takip edebilirsiniz. Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda http://nefesyayinevi.com/canli-yayin/ adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video arşivi için http://nefesakademi.com/videoarsivi/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

nothing at of , which is


3. Cemalnur Sargut - Mesnevi Dersi - 03 Mart 2016

Cemalnur Sargut - Mesnevi Dersi - 03 Mart 2016

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un 03 Mart 2016 tarihinde Altunizade Kültür Merkezi'nde yaptığı Mesnevi Dersinin kaydıdır. Diğer Katılımcı: Zeynep Gencer Ders İçeriği: Doğru bildiğimizi başkalarına kabul ettirmeye çalışmak doğru mudur? Farkında olmadığımız şehvetlerimiz nelerdir? Çok konuşmanın zararları nedir? Mürşidin hayatımızdaki rolü nedir? Aşırı sevdiklerimizi neden Allah bizden alır? İlmin bizde benlik yaptığını nereden anlayabiliriz? An'ı yaşamanın önemi nedir? Ölüme üzülmek ve ağlamak doğru mudur? Mekr ne anlama gelmektedir? www.cemalnur.org adresinin takvim menüsünden ders günlerini takip edebilirsiniz. Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda http://nefesyayinevi.com/canli-yayin/ adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video arşivi için http://nefesakademi.com/videoarsivi/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

nothing at of , which is


4. Cemalnur Sargut, Mesnevi Dersi - 24 Aralık 2015

Cemalnur Sargut, Mesnevi Dersi - 24 Aralık 2015

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un 24 Aralık 2015 tarihinde Altunizade Kültür Merkezi'nde yaptığı Mesnevi Dersinin kaydıdır. Diğer Katılımcı: Işıl Sarraf www.cemalnur.org adresinin takvim menüsünden ders günlerini takip edebilirsiniz. Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda http://nefesyayinevi.com/canli-yayin/ adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video arşivi için http://nefesakademi.com/videoarsivi/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

nothing at of , which is


5. Cemalnur Sargut - Mesnevi Dersi - 02 Mart 2017

Cemalnur Sargut - Mesnevi Dersi - 02 Mart 2017

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un Mesnevi Şerhi dersleri her hafta Perşembe günleri Altunizade Kültür Merkezi'nde bir öğrencisi ile beraber gerçekleştirilmektedir. Yayın Günü: 02.03.2017, Perşembe Yayın Saati: 10:00 Diğer Katılımcı: Eren Bayar Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda www.nefesyayinevi.com adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video Arşivine http://nefesakademi.com/videoarsivi/ adresinden ulaşabilirsiniz.

nothing at of , which is


6. Cemalnur Sargut, Mesnevi Dersi - 5 Mart 2015

Cemalnur Sargut, Mesnevi Dersi - 5 Mart 2015

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un 29 Ocak 2015 tarihinde Altunizade Kültür Merkezi'nde yaptığı Mesnevi Dersinin kaydıdır. Diğer Katılımcı: Nazlı Kayahan Dersin Konusu: 1. Edep ne demektir? Mürşidin nazarının tesir etmesi için ne lâzımdır? 2. Doğru öğretmeni hangi özelliklerinden tanıyabiliriz? 3. Aşkın mânâsı nedir? Kadının ve erkeğin güzelleşmesi neye bağlıdır? 4. Eşler Kur’ân-ı Kerîm’de niçin zevc ve zevce olarak adlandırılmıştır? 5. Sakat çocukların ve onların anne babalarının durumları nasıldır? 6. Sıkıntı diye bir şey var mıdır, sıkıntıyı sıkıntı yapan nedir? 7. Hangi davranışlar nefsanî davranıştır, bunlarla nasıl mücâdele edilir? 8. Kişilerden medet ummak neye benzer? 9. İnsanın içinde sıkıntı neden oluşur, o zamanlarda ne yapmak gerekir? 10. Şikâyet ve dedikodu olan ortamlarda nasıl korunabiliriz? Mesnevi Şerhi dersleri her hafta Perşembe günleri Altunizade Kültür Merkezi'nde bir öğrencisi ile beraber gerçekleştirilmektedir. www.cemalnur.org adresinin takvim menüsünden ders günlerini takip edebilirsiniz. Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda http://nefesyayinevi.com/canli-yayin/ adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video arşivi için http://nefesakademi.com/videoarsivi/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

nothing at of , which is


7. Cemalnur Sargut, Mesnevi Dersi - 12 Mart 2015

Cemalnur Sargut, Mesnevi Dersi - 12 Mart 2015

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un 12 Mart 2015 tarihinde Altunizade Kültür Merkezi'nde yaptığı Mesnevi Dersinin kaydıdır. Diğer Katılımcı: Zeynep Gencer Dersin Konusu: 1. Neler şükürdür? Hakikî şükür nasıl gerçekleşebilir? 2. Çok iyi niyetle yaptığımız işlerde başarısız olmanın nedeni nedir? 3. Sebeplere takılmamak neyi ifâde eder? 4. Kimler için korku ve hüzün yoktur? 5. Bu âlemde acı hissettiğimiz olayların sebebi nedir? 6. Hâdiselerde acı çekmemiz veya onları kolay karşılamamız neye göre değişir? 7. Aşk’ın harfleri, Ayn, Şın ve Kaf harfleri neyi anlatmaktadır? 8. Bilgi sahibi ile bilge arasındaki fark nedir? 9. Tasavvufta ayna ve gölge metaforlarıyla anlatılmak istenen nedir? 10. Mürşidin varlığı neden gereklidir? Herkesin asıl mürşidi kimdir? Mesnevi Şerhi dersleri her hafta Perşembe günleri Altunizade Kültür Merkezi'nde bir öğrencisi ile beraber gerçekleştirilmektedir. www.cemalnur.org adresinin takvim menüsünden ders günlerini takip edebilirsiniz. Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda http://nefesyayinevi.com/canli-yayin/ adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video arşivi için http://nefesakademi.com/videoarsivi/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

nothing at of , which is


8. Cemalnur Sargut, Mesnevi Dersi - 19 Mart 2015

Cemalnur Sargut, Mesnevi Dersi - 19 Mart 2015

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un 19 Mart 2015 tarihinde Altunizade Kültür Merkezi'nde yaptığı Mesnevi Dersinin kaydıdır. Diğer Katılımcı:Ayfer Özada Dersin Konusu: 1. Allah’a giden çeşitli yollar nelerdir? 2. Mürşidin rengine boyanmak neyi ifade eder? 3. Mürşide bakış açımız nasıl olmalıdır? 4. Hizmetin hakikati nedir? 5. Allah’la ilgili olarak kafamızda oturmayan şeyler varsa ne yapmalıyız? 6. Tövbe etmenin, niyetin ve gayretin önemi nedir? 7. Vefat etmiş olan sevdiklerimizi nasıl rahat ettirebiliriz? 8. Yaşadığımız acı, sıkıntı ve belalarda neyi düşünmeliyiz? 9. Kalp makamının önemi nedir? Kalbin sağlam olması için ne gerekir? 10. Kalbin gıdası nedir, kalp kemale erince neler gerçekleşir? Mesnevi Şerhi dersleri her hafta Perşembe günleri Altunizade Kültür Merkezi'nde bir öğrencisi ile beraber gerçekleştirilmektedir. www.cemalnur.org adresinin takvim menüsünden ders günlerini takip edebilirsiniz. Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda http://nefesyayinevi.com/canli-yayin/ adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video arşivi için http://nefesakademi.com/videoarsivi/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

nothing at of , which is


9. Cemalnur Sargut - Mesnevi Dersi - 30 Mart 2017

Cemalnur Sargut - Mesnevi Dersi - 30 Mart 2017

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un Mesnevi Şerhi dersleri her hafta Perşembe günleri Altunizade Kültür Merkezi'nde bir öğrencisi ile beraber gerçekleştirilmektedir. Yayın Günü: 30.03.2017, Perşembe Yayın Saati: 10:00 Diğer Katılımcı: Nazlı Kayahan Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda www.nefesyayinevi.com adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video Arşivine http://nefesakademi.com/videoarsivi/ adresinden ulaşabilirsiniz.

nothing at of , which is


10. Cemalnur Sargut - Mesnevi Dersi - 23 Mart 2017

Cemalnur Sargut - Mesnevi Dersi - 23 Mart 2017

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un Mesnevi Şerhi dersleri her hafta Perşembe günleri Altunizade Kültür Merkezi'nde bir öğrencisi ile beraber gerçekleştirilmektedir. Yayın Günü: 23.03.2017, Perşembe Yayın Saati: 10:00 Diğer Katılımcı: Birhan Gencer Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda www.nefesyayinevi.com adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video Arşivine http://nefesakademi.com/videoarsivi/ adresinden ulaşabilirsiniz.

nothing at of , which is


11. Cemalnur Sargut - Mesnevi Dersi - 09 Mart 2017

Cemalnur Sargut - Mesnevi Dersi - 09 Mart 2017

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un Mesnevi Şerhi dersleri her hafta Perşembe günleri Altunizade Kültür Merkezi'nde bir öğrencisi ile beraber gerçekleştirilmektedir. Yayın Günü: 09.03.2017, Perşembe Yayın Saati: 10:00 Diğer Katılımcı: Zeynep Gencer Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda www.nefesyayinevi.com adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video Arşivine http://nefesakademi.com/videoarsivi/ adresinden ulaşabilirsiniz.

nothing at of , which is


12. Cemalnur Sargut - Mesnevi Dersi - 16 Mart 2017

Cemalnur Sargut - Mesnevi Dersi - 16 Mart 2017

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un Mesnevi Şerhi dersleri her hafta Perşembe günleri Altunizade Kültür Merkezi'nde bir öğrencisi ile beraber gerçekleştirilmektedir. Yayın Günü: 16.03.2017, Perşembe Yayın Saati: 10:00 Diğer Katılımcı: Işıl Ozan Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda www.nefesyayinevi.com adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video Arşivine http://nefesakademi.com/videoarsivi/ adresinden ulaşabilirsiniz.

nothing at of , which is


13. Cemalnur Sargut, Mesnevi Dersi - 26 Mart 2015

Cemalnur Sargut, Mesnevi Dersi - 26 Mart 2015

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un 26 Mart 2015 tarihinde Altunizade Kültür Merkezi'nde yaptığı Mesnevi Dersinin kaydıdır. Diğer Katılımcı: Simra Develi Dersin Konusu: 1. Hangi akıl önemlidir? Aklı bırakmaktan kast edilen şey nedir? 2. Sorgulama yaparken neye dikkat etmemiz gerekir? 3. Ölümlere üzülmekten nasıl vazgeçebiliriz? 4. Eş seçerken nelere dikkat etmek gerekir? 5. Münafıklık ne demektir? Küfür ve ceza ne anlama gelmektedir? 6. Negatiflikler ne zaman bizi etkilemezler? 7. Celal ve cemal ne demektir? Kalp nurlanınca neler gerçekleşmeye başlar? 8. İlk olarak ne yaratılmıştır? 9. Mürşitler arasında ayrım yapabilir miyiz? 10. Çocuklara Allah’ı nasıl anlatabiliriz? Mesnevi Şerhi dersleri her hafta Perşembe günleri Altunizade Kültür Merkezi'nde bir öğrencisi ile beraber gerçekleştirilmektedir. www.cemalnur.org adresinin takvim menüsünden ders günlerini takip edebilirsiniz. Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda http://nefesyayinevi.com/canli-yayin/ adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video arşivi için http://nefesakademi.com/videoarsivi/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

nothing at of , which is