Search your favorite song for free

1. Rusia vijon sulmet në Siri: U goditën 60 objektiva të ISIS - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 101
 • Channel: tv
Rusia vijon sulmet në Siri: U goditën 60 objektiva të ISIS - Top Channel Albania - News - Lajme

Forcat ajrore të Rusisë kanë bombarduar 60 objektiva të Shtetit Islamik në Siri përgjatë 24 orëve të fundit, si dhe kanë vrarë rreth 300 militantë xhihadistë, në atë që Ministria ruse e Mbrojtjes e quajti këtë të premte si ofensivën më intensive që prej nisjes së fushatës së saj në Siri, 10 ditë më parë.


2. Rusia nis sulmet kundër ISIS - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 100
 • Channel: tv
Rusia nis sulmet kundër ISIS - Top Channel Albania - News - Lajme

Shtetet e Bashkuara besojnë se Rusia ka nisur sulmet e para në Siri, në afërsi të Homsit. Kështu ka thënë për Reuters një zyrtar amerikan, duke shtuar se Moska informoi SHBA-të vetëm një orë para operacionit.


3. Sulmet ndaj ISIS në Siri - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 96
 • Channel: tv
Sulmet ndaj ISIS në Siri - Top Channel Albania - News - Lajme

Bazat e ISIS përreth qytetit të Kobanes në afërsi të kufirit mes Sirisë dhe Turqisë janë vënë në shënjestër të bombardimeve ajrore të aleatëve.


4. Sulmet ndaj ISIS në Siri - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 96
 • Channel: tv
Sulmet ndaj ISIS në Siri - Top Channel Albania - News - Lajme

Bazat e ISIS përreth qytetit të Kobanes në afërsi të kufirit mes Sirisë dhe Turqisë janë vënë në shënjestër të bombardimeve ajrore të aleatëve.


5. Rusia godet me raketa objektivat e ISIS në Siri - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 82
 • Channel: tv
Rusia godet me raketa objektivat e ISIS në Siri - Top Channel Albania - News - Lajme

Raketat ruse, të lëshuara nga një nëndetëse dhe një luftanije e Moskës në Mesdhe, kanë goditur pozicionet e Shtetit Islamik në Sirinë qendrore. Katër raketa të llojit ?cruise? u lëshuan drejt militantëve dhe armatimeve të tyre të rënda, në afërsi të Palmirës, ku luftëtarët e Shtetit Islamik janë zhvendosur pas largimit nga fortesa e grupit ekstremist, Raqqa.


6. Rusia nis sulmet kundër ISIS - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 121
 • Channel: tv
Rusia nis sulmet kundër ISIS - Top Channel Albania - News - Lajme

Shtetet e Bashkuara besojnë se Rusia ka nisur sulmet e para në Siri, në afërsi të Homsit. Kështu ka thënë për Reuters një zyrtar amerikan, duke shtuar se Moska informoi SHBA-të vetëm një orë para operacionit.


7. Putin: Rusia mund të përfshihet në sulmet ajrore anti-ISIS - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 118
 • Channel: tv
Putin: Rusia mund të përfshihet në sulmet ajrore anti-ISIS - Top Channel Albania - News - Lajme

Presidenti rus Vladimir Putin ka deklaruar se Rusia po shqyrton mundësinë nëse mund t?u bashkohet Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të tyre në sulmet ajrore kundër Shtetit Islamik.