Search your favorite song for free

1. Sulmet ndaj ISIS në Siri - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 96
 • Channel: tv
Sulmet ndaj ISIS në Siri - Top Channel Albania - News - Lajme

Bazat e ISIS përreth qytetit të Kobanes në afërsi të kufirit mes Sirisë dhe Turqisë janë vënë në shënjestër të bombardimeve ajrore të aleatëve.


2. Sulmet ndaj ISIS në Siri - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 96
 • Channel: tv
Sulmet ndaj ISIS në Siri - Top Channel Albania - News - Lajme

Bazat e ISIS përreth qytetit të Kobanes në afërsi të kufirit mes Sirisë dhe Turqisë janë vënë në shënjestër të bombardimeve ajrore të aleatëve.


3. Siri, sulmet ndaj spitaleve "krime lufte" - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 96
 • Channel: tv
Siri, sulmet ndaj spitaleve

Franca dhe Turqia kanë deklaruar se sulmet ajrore ndaj spitaleve në veri të Sirisë përbëjnë krime lufte.


4. Franca përshkallëzon sulmet ndaj ISIS pas ngjarjes në Nice - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 88
 • Channel: tv
Franca përshkallëzon sulmet ndaj ISIS pas ngjarjes në Nice - Top Channel Albania - News - Lajme

Franca iu përgjigj ngjarjes së Nice-s me përshkallëzimin e sulmeve ajrore ndaj shënjestrave të Shtetit Islamik mbrëmjen e djeshme. Ministri i Mbrojtjes Jean-Yves Le Drian i tha radios ?FranceInfo? se goditja e militantëve nuk do të reshtë.


5. Sulmet ndaj ISIS-it, Cameron kërkon të bindë Parlamentin - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 103
 • Channel: tv
Sulmet ndaj ISIS-it, Cameron kërkon të bindë Parlamentin - Top Channel Albania - News - Lajme

Kryeministri britanik, David Cameron ka filluar fushatën e tij për të bindur Parlamentin për nevojën e sulmeve ajrore dhe shpreson që, përpara Krishtlindjes, avionët britanik do të mund të sulmojnë Shtetin Islamik në Siri.


6. Parlamenti britanik pritet të votojë për sulmet ndaj ISIS - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 116
 • Channel: tv
Parlamenti britanik pritet të votojë për sulmet ndaj ISIS - Top Channel Albania - News - Lajme

Pas disa orësh në Londër, Parlamenti britanik do të votojë për të sulmuar nga ajri ose jo objektivat e ISIS në Siri.


7. Sulmet amerikane ndaj ISIS - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 115
 • Channel: tv
Sulmet amerikane ndaj ISIS - Top Channel Albania - News - Lajme

Duke justifikuar sulmet ajrore amerikane në operacionin e përbashkët me forcat kurde, për rimarrjen e digës së Mosulit, shefi i Shtëpisë së Bardhë Barack Obama theksoi se një lëvizje e tillë synon mbrojtjen e interesave të Shteteve të Bashkuara atje.


8. Erdogan: Sulmet ndaj ISIS nuk do të ndalen - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 72
 • Channel: tv
Erdogan: Sulmet ndaj ISIS nuk do të ndalen - Top Channel Albania - News - Lajme

Në valën e sulmeve në Turqi, vetë presidenti Recep Taip Erdogan ka dhënë sinjalin se operacionet ushtarake të Ankarasë zyrtare do të vijojnë kundrejt ISIS dhe partisë kurde, PKK.


9. Rusia vijon sulmet në Siri: U goditën 60 objektiva të ISIS - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 101
 • Channel: tv
Rusia vijon sulmet në Siri: U goditën 60 objektiva të ISIS - Top Channel Albania - News - Lajme

Forcat ajrore të Rusisë kanë bombarduar 60 objektiva të Shtetit Islamik në Siri përgjatë 24 orëve të fundit, si dhe kanë vrarë rreth 300 militantë xhihadistë, në atë që Ministria ruse e Mbrojtjes e quajti këtë të premte si ofensivën më intensive që prej nisjes së fushatës së saj në Siri, 10 ditë më parë.11. Sulmet kibernetike, Obama premton masa ndaj Rusisë - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 85
 • Channel: tv
Sulmet kibernetike, Obama premton masa ndaj Rusisë - Top Channel Albania - News - Lajme

Presidenti amerikan Barack Obama është zotuar të marrë masa kundër Rusisë për ndërhyrjen e kësaj të fundit në fushatën e zgjedhjeve presidenciale amerikane.


12. Ekspertët: Sulmet mund të përsëriten, por ISIS po humb fuqinë- Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 77
 • Channel: tv
Ekspertët: Sulmet mund të përsëriten, por ISIS po humb fuqinë- Top Channel Albania - News - Lajme

Eksperti i sigurisë, Arian Dyrmishi ka deklaruar se sulmi në Londër kishte për qëllim që të vinte në pikëpyetje masat anti-terror të autoriteteve britanike.


13. Gjermani, rriten sulmet ndaj banesave të azilkërkuesve - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 96
 • Channel: tv
Gjermani, rriten sulmet ndaj banesave të azilkërkuesve - Top Channel Albania - News - Lajme

Qeveria gjermane ka bërë të ditur se sulmet ndaj shtëpive të dedikuara azilkërkuesve janë rritur tre herë më shumë se në vitin 2014, me gati 500 sulme të regjistruara më tepër.


14. Bota reagon ndaj sulmit amerikan në Siri - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 88
 • Channel: tv
Bota reagon ndaj sulmit amerikan në Siri - Top Channel Albania - News - Lajme

Kryeministri japonez, Shinzo Abe e shprehu hapur mbështetjen e tij për sulmin ushtarak amerikan në Siri. Japonia, u shpreh ai, e vlerëson lart angazhimin e Presidentit Donald Trump ndaj paqes në botë.


15. Bota reagon ndaj sulmit amerikan në Siri - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 83
 • Channel: tv
Bota reagon ndaj sulmit amerikan në Siri - Top Channel Albania - News - Lajme

Kryeministri japonez, Shinzo Abe e shprehu hapur mbështetjen e tij për sulmin ushtarak amerikan në Siri. Japonia, u shpreh ai, e vlerëson lart angazhimin e Presidentit Donald Trump ndaj paqes në botë.


16. Beteja ndaj ISIS, çahet muri i qytetit Raqqa - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 88
 • Channel: tv
Beteja ndaj ISIS, çahet muri i qytetit Raqqa - Top Channel Albania - News - Lajme

Forcat siriane të mbështetura nga SHBA kanë çarë murin e qytetit të vjetër Raqqa, ndërsa po përpiqen të rimarrin kontrollin e qytetit nga Shteti Islamik.


17. Sulmet kimike në Siri - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 95
 • Channel: tv
Sulmet kimike në Siri - Top Channel Albania - News - Lajme

Pamjet filmike të viktimave të një sulmi me gaz klorin në Siri, i kanë përlotur anëtarët e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. Videoja e shfaqur atyre tregon përpjekjet e pasuksesshme të mjekëve për të risjellë në jetë tre fëmijë, të gjithë nën 4 vjeç.


18. Sulmet në shumë fronte në Siri, ja interesat e Rusisë - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 77
 • Channel: tv
Sulmet në shumë fronte në Siri, ja interesat e Rusisë - Top Channel Albania - News - Lajme

Në një sfond kritikash të shumta për Rusinë, për inkursionin e saj ajror në Aleppo ditët e fundit, ?Deutsche Welle? ka bërë një analizë se çfarë interesash ka Kremlini në Siri.


19. Sulmet ajrore turke në Siri e Irak - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 128
 • Channel: tv
Sulmet ajrore turke në Siri e Irak - Top Channel Albania - News - Lajme

Kryeministri turk ka deklaruar se, Turqia nuk ka në plan të dërgojë trupa ushtarake tokësore në Siri për të luftuar kundër Shtetit Islamik.


20. Sulmet ajrore në Siri, Hollande do të takojë Putinin - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Duration: 106
 • Channel: tv
Sulmet ajrore në Siri, Hollande do të takojë Putinin - Top Channel Albania - News - Lajme

Francois Hollande takohet sot me homologun e tij rus Vladimir Putin mes frikës se Moska po ndërmerr ?sulme ajrore pa dallim? mbi militantët në Siri. Ushtria franceze, ashtu si dhe ajo amerikane, është duke shënjestruar prej ditësh luftëtarët e ISIS-it.