Search your favorite song for free

1. Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi - 13 Mayıs 2015

Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi - 13 Mayıs 2015

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un 13 Mayıs 2015 tarihinde Kazım Karabekir Kültür Merkezi'nde yaptığı Tasavvuf Dersinin kaydıdır. Dersin İçeriği: 1. Nermin Pekin Suner’in öğretmenliği nasıldı? 2. Öğretmenliğin taşıdığı önem nedir? 3. Mürşitlerin yanında nasıl davranmak gerekir? 4. Müslüman olmak için neden şahit olma şartı vardır? 5. Allah ismi, Hak ismi ve Rab ismi neleri ifade etmektedir? 6. Peygamber’e şükretmeden Allah’ın manasını idrak edebilir miyiz? 7. Öğrenme dediğimiz olay nasıl gerçekleşmektedir? 8. Bizde olmayan bir ilmi öğrenebilir miyiz? 9. “Nefsini bilen, rabbini bilir” hadisinin manası ne zaman ortaya çıkar? 10. Kamil insana gösterdiğimiz hürmetin sebebi nedir? www.cemalnur.org adresinin takvim menüsünden ders günlerini takip edebilirsiniz. Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda http://nefesyayinevi.com/canli-yayin/ adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video arşivi için http://nefesakademi.com/videoarsivi/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

nothing at of , which is


2. Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi -27 Mayıs 2015

Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi -27 Mayıs 2015

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un 27 Mayıs 2015 tarihinde Kazım Karabekir Kültür Merkezi'nde yaptığı Tasavvuf Dersinin kaydıdır. Dersin Konusu: 1. Mülk Suresi'nin 13-14. ayetlerinde nelerden bahsedilir? 2. Bilginin ortaya çıkması için ne gerekir? 3. İdrak nedir? Bilmek ve idrak etmek arasındaki fark nedir? 4. Âlim, Alîm ve Allâm ism-i şerifleri arasındaki fark nedir? 5. Marifet, ilim ve yakîn kavramları arasındaki fark nedir? 6. “Ya Rabbi, senden sana sığınırım” duası ne anlama gelmektedir? 7. Bizi Allah’tan alakoyan şeyler nelerdir? İhsan ne demektir? 8. Doğru mürşidi hangi özelliklerinden tanıyabiliriz? 9. Tövbe ne demektir, tövbeden tövbe etmek neyi ifade eder? 10. Nas Suresi’nde neler anlatılır? Vesveseden nasıl arınabiliriz? www.cemalnur.org adresinin takvim menüsünden ders günlerini takip edebilirsiniz. Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda http://nefesyayinevi.com/canli-yayin/ adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video arşivi için http://nefesakademi.com/videoarsivi/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

nothing at of , which is


3. Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi - 20 Mayıs 2015

Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi - 20 Mayıs 2015

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un 20 Mayıs 2015 tarihinde Kazım Karabekir Kültür Merkezi'nde yaptığı Tasavvuf Dersinin kaydıdır. Dersin İçeriği: 1. Yedi mertebedeki arz neyi anlatır, yedi makamdaki tecelli nasıl gerçekleşir? 2. Bu dünyada haksızlık diye bir şey var mıdır? Zulüm ne demektir? 3. İlmin gayesi nedir? İlmin bize fayda sağladığı nasıl belli olabilir? 4. Etrafımızdaki insanları hakikatiyle görebiliyor muyuz? 5. Kuran’da Hz. Musa’nın en çok anılmasının sebebi nedir? 6. Rab ismi ne demektir, rabbiyet neyle mümkün olur? 7. Hakikat nedir? Cuma namazının hakikati nedir? 8. Organlarımızı korumamız neden çok önemlidir? 9. Rahman ve Rahim ne demektir, Rahman ve Rahim tecellilerinin önemi nedir? 10. Bir acı çekiyorsak buna sebep olan şey nedir? www.cemalnur.org adresinin takvim menüsünden ders günlerini takip edebilirsiniz. Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda http://nefesyayinevi.com/canli-yayin/ adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video arşivi için http://nefesakademi.com/videoarsivi/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

nothing at of , which is


4. Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi - 06 Mayıs 2015

Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi - 06 Mayıs 2015

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un 06 Mayıs 2015 tarihinde Kazım Karabekir Kültür Merkezi'nde yaptığı Tasavvuf Dersinin kaydıdır. Dersin İçeriği: 1. Yedi kat gökyüzü ne demektir? Mülk Suresi 3. ve 4. ayetlerinin manası nedir? 2. Allah, Sübhan, Hak, Levh-i Mahfuz, Âmâ, Rahman ve Celal ne demektir? 3. Mustafa, Mücteba, Murtaza, Ahmet ve Muhammed isimlerinin anlamları nedir? 4. İnsan-ı Kamil ve dava adamı arasındaki fark nedir? 5. Tekrarın faydaları nelerdir? Allah zamanı bize neden vermiştir? 6. Tenzih, teşbih ve tevhid ne demektir? Nur Suresi’nin 35. ayeti neleri anlatır? 7. Devrim ne demektir? Samiha Ayverdi’nin yaptığı devrim nedir? 8. İlimleri öğrenmekten kasıt nedir, insanı gayrete getiren şey nedir? 9. Aklın özellikleri nelerdir? Akıllı insanın hali nasıldır? 10. Aşk ne demektir? Güneşin viraneye doğması ne anlama gelir? www.cemalnur.org adresinin takvim menüsünden ders günlerini takip edebilirsiniz. Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda http://nefesyayinevi.com/canli-yayin/ adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video arşivi için http://nefesakademi.com/videoarsivi/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

nothing at of , which is


5. Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi - 18 Mayıs 2016

Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi  - 18 Mayıs 2016

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un 18 Mayıs 2016 tarihinde Kazım Karabekir Kültür Merkezi'nde yaptığı Tasavvuf Dersinin kaydıdır. www.cemalnur.org adresinin takvim menüsünden ders günlerini takip edebilirsiniz. Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda http://nefesyayinevi.com/canli-yayin/ adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video arşivi için http://nefesakademi.com/videoarsivi/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

nothing at of , which is


6. Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi - 04 Mayıs 2016

Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi  - 04 Mayıs 2016

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un 04 Mayıs 2016 tarihinde Kazım Karabekir Kültür Merkezi'nde yaptığı Tasavvuf Dersinin kaydıdır. Dersin İçeriği: Abdulker​îm Cîlî Hazretleri'nin Hakikat-i Muhammediye anlatımı Tayy-i mekanın açıklaması nedir Tasavvufta zaman kavramı nasıl açıklanmıştır? Eşimize ve çocuklarımıza duyduğumuz sevgi nasıl olmalıdır? Hizmetin hakikati nedir? Peygamber Efendimizin resminin yapılması neden doğru değildir? Düşman görmek ne zaman ortadan kalkabilir? Allah'ın latif ve habir olması neleri ifade eder? İhlas​, ​samimiyet​, oruç ve sabır​ ne anlama ​gelmektedir? Hz. İbrahim'in Hz. İsmail'i kurban etmesindeki hikmetler Şehadetin çeşitleri ​ve şehadetin hakikati www.cemalnur.org adresinin takvim menüsünden ders günlerini takip edebilirsiniz. Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda http://nefesyayinevi.com/canli-yayin/ adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video arşivi için http://nefesakademi.com/videoarsivi/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

nothing at of , which is


7. Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi - 11 Mayıs 2016

Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi  - 11 Mayıs 2016

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un 11 Mayıs 2016 tarihinde Kazım Karabekir Kültür Merkezi'nde yaptığı Tasavvuf Dersinin kaydıdır. www.cemalnur.org adresinin takvim menüsünden ders günlerini takip edebilirsiniz. Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda http://nefesyayinevi.com/canli-yayin/ adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video arşivi için http://nefesakademi.com/videoarsivi/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

nothing at of , which is


8. Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi - 24 Mayıs 2017

Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi - 24 Mayıs 2017

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un 24 Mayıs 2017 tarihinde Kazım Karabekir Kültür Merkezi'nde yaptığı Tasavvuf Dersinin kaydıdır. www.cemalnur.org adresinin takvim menüsünden ders günlerini takip edebilirsiniz. Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda http://nefesyayinevi.com/canli-yayin/ adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video arşivi için http://nefesakademi.com/videoarsivi/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

nothing at of , which is


9. Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi - 10 Mayıs 2017

Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi - 10 Mayıs 2017

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un 10 Mayıs 2017 tarihinde Kazım Karabekir Kültür Merkezi'nde yaptığı Tasavvuf Dersinin kaydıdır. www.cemalnur.org adresinin takvim menüsünden ders günlerini takip edebilirsiniz. Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda http://nefesyayinevi.com/canli-yayin/ adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video arşivi için http://nefesakademi.com/videoarsivi/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

nothing at of , which is


10. Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi - 21 Mayıs 2014

Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi - 21 Mayıs 2014

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un 21 Mayıs 2014 tarihinde Kazım Karabekir Kültür Merkezi'nde yaptığı Tasavvuf Dersinin kaydıdır. Dersin Konusu: 1. Aile içi uyuşma nasıl mümkün olur? 2. Bir yemeği yerken neye dikkat etmemiz gerekir? 3. İnfak kelimesi ne demektir? Vericiliğin hakikati nedir? 4. Yakinliğin ve aldanmışlığın alametleri nelerdir? 5. Hürriyetin tek yolu nedir, eşitlik nasıl gerçekleşebilir? 6. İnsan maddi ve manevi acıların üstüne nasıl çıkabilir? 7. Manevi hayatla iş hayatı ayrı tutulabilir mi? 8. Bir şey verirken dikkat etmemiz gerekenler nelerdir? 9. İnsan cimrilikten nasıl kurtulur, en hayırlı sadaka hangisidir? 10. Her şeyin zekatının olması ne demektir? www.cemalnur.org adresinin takvim menüsünden ders günlerini takip edebilirsiniz. Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda http://nefesyayinevi.com/canli-yayin/ adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video arşivi için http://nefesakademi.com/videoarsivi/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

nothing at of , which is


11. Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi - 03 Mayıs 2017

Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi - 03 Mayıs 2017

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un 03 Mayıs 2017 tarihinde Kazım Karabekir Kültür Merkezi'nde yaptığı Tasavvuf Dersinin kaydıdır. www.cemalnur.org adresinin takvim menüsünden ders günlerini takip edebilirsiniz. Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda http://nefesyayinevi.com/canli-yayin/ adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video arşivi için http://nefesakademi.com/videoarsivi/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

nothing at of , which is


12. Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi - 07 Mayıs 2014

Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi - 07 Mayıs 2014

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un 07 Mayıs 2014 tarihinde Kazım Karabekir Kültür Merkezi'nde yaptığı Tasavvuf Dersinin kaydıdır. Dersin Konusu: 1. Her varlığın lüzumlu olması neyi ifade eder? 2. Şeytanın vazifesi nedir? 3. Yalnız Allah’tan istemek ve kulluğu yalnız Allah’a yapmak ne demektir? 4. “Keşke” ve “Eğer” kelimesini kullanmak neden yanlıştır? 5. Sebebe şükretmeden Allah’a niçin şükretmiş olmayız? 6. Suyun manası nedir, dirilmek ne demektir? 7. İhlas ne demektir, insanın samimi olması neden gerekir? 8. Gıybet ne demektir? İnsanın amellerini boşa çıkaran şeyler nelerdir? 9. Asıl sabır hangisidir? Gerçek kulluk nasıldır? 10. Bir dervişin nasıl olması gerekir? www.cemalnur.org adresinin takvim menüsünden ders günlerini takip edebilirsiniz. Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda http://nefesyayinevi.com/canli-yayin/ adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video arşivi için http://nefesakademi.com/videoarsivi/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

nothing at of , which is


13. Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi - 14 Mayıs 2014

Cemalnur Sargut - Tasavvuf Dersi - 14 Mayıs 2014

Mütefekkir yazar Cemalnur Sargut'un 14 Mayıs 2014 tarihinde Kazım Karabekir Kültür Merkezi'nde yaptığı Tasavvuf Dersinin kaydıdır. Dersin Konusu: 1. Bakara Suresi 3. ayetinde neler anlatılmaktadır? 2. Gayba iman ne demektir? Gayba iman edenlerin hali nasıldır? 3. Namaz kılmak neden şarttır? 4. Fert olan kişi kimdir, insan nasıl “fert” olabilir? 5. İnfak, vericilik nasıl olmalıdır? Allah yolunda neleri harcamalıyız? 6. Mücaledenin nasıl yapılması gerekir? 7. Deprem sarsıntısı neleri ortaya çıkartır? 8. Arş ve Kürsi’nin anlamları nedir? 9. İmanın belirtileri nelerdir? İman sahibinden beklenen nedir? 10. Saf iman nasıl olabilir? www.cemalnur.org adresinin takvim menüsünden ders günlerini takip edebilirsiniz. Bu dersler Nefes Yayınevi'nin sponsorluğunda http://nefesyayinevi.com/canli-yayin/ adresinden canlı yayınlanmaktadır. Video arşivi için http://nefesakademi.com/videoarsivi/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

nothing at of , which is